Jonas Motortocht
1 oktober 2017
Fairexx Logistics for Exhibitions en Slagerij Brantjes sponsoren MB1
29 oktober 2017
Alles

Clearing bij dames 1

Je hebt het misschien wel eens gezien in de hal. Direct na de wedstrijd zoekt dames 1 een rustig plekje en houdt daar een nabespreking. Maar wat doen ze nu eigenlijk en is dat wel nuttig zo direct na de wedstrijd?
Iedereen wil namelijk toch meteen onder de douche, praten met de toeschouwers en bier drinken?

De nabespreking is een zogenaamde clearing (de lucht klaren) en is samen met de trainer/coach overgewaaid uit de grote stad. Clearing moet leiden tot zelf organisatie van het team en het versterken van de relatie tussen team leden en staf.  Belangrijk is wel dat het team uit gelijken bestaat. In dit geval allemaal volleyballende dames met een zeker doel.

De clearing start met een rondje waarin antwoord gegeven wordt op de vraag:
Wat kon er beter? (Rondje negatief)
Dit mag over van alles gaan (jezelf, teamlid, coach, scheidsrechter, de hal , de bal enz.) en mag niet herhaald worden door een andere teamlid.  De trainer/coach sluit af met een samenvatting en met zijn antwoord op de vraag. Er mag niet op elkaar gereageerd worden. Het is jou antwoord ongeacht of een ander het er mee eens is of niet.

Het tweede rondje geeft antwoord op de vraag:
Wat ging er goed? (Rondje positief)
Ook dit mag overal over gaan en mag nu ook herhaald worden door de teamleden. Ook dit rondje sluit de trainer/coach af met een samenvatting en zijn eigen antwoord. Ook nu mag er niet gereageerd worden maar vaak zie je in dit rondje wel vaker instemmend geknik.

Waar moet deze clearing nu toe leiden?
– met de clearing maak je iedereen duidelijk welke(voor jou) belangrijke issues er spelen
-Je geeft iedereen de kans zijn hart te luchten
-Je geeft het team meer vertrouwen. Het is namelijk heel gezond en in orde om frustraties te delen met elkaar
-het leidt tot verbetering van de zelf organisatie van het team. Het team leert dat zaken niet vanzelf weg gaan als je er geen actie op zet of er iets mee doet.
-En heel belangrijk het team leert elkaar complimenten geven, ook over relatief kleine issues.

En na een compliment is de douche nog lekkerder, heb je iets te vertellen aan de toeschouwers en smaakt het bier ook veel beter.

Simon Visser
Trainer/Coach VV Jonas dames 1

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *